Okul Öncesi

Anaokullarımız – İlk Heyecan

İhlas Ana okullarında öğrencilerimiz; yıllar boyu sürecek eğitim serüveninin ilk adımını, evin konforunu aratmayan sıcak bir ortamda ve uzman bir kadroyla atmaktadır. İhlas Ana okullarında, okul öncesi eğitimde farklılık oluşturmayı amaçlayan özel müfredat programıyla mutlu ve başarılı öğrencilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Geleceğe Önde Başlayın

Bahçelievler

Bahçelievler İhlas Anasınıfı

Çobançeşme Mah. Yenibosna

Beylikdüzü

Beylikdüzü İhlas Anasınıfı

İhlas Marmara Evler 1. Kısım Sitesi

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 2 Anaokulu

Bizimevler 2 Sitesi, Ispartakule

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 3 Anaokulu

Bizimevler 3 Sitesi, Ispartakule

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 7 Anaokulu

Bizimevler 7 Sitesi, Ispartakule

3 Öğretmenle Bireyselleştirilmiş Eğitim

Yabancı dil eğitimi için en uygun ve verimli dönemin okul öncesi olduğu bilinmektedir. Çocukların zihinlerinin dil edinimi açısından en aktif olduğu ve ana dil edinimine en yakın bir sistemle yabancı dil öğrenebildikleri bu dönemi iyi değerlendirebilmek için, okullarımızda derslere bir yabancı öğretmen, bir Türk ana sınıfı öğretmeni ve bir de Türk yardımcı öğretmen birlikte girmektedir. Bireyselleştirilmiş eğitim etkinlikleri için büyük imkan sağlayan 3 öğretmen modeli sayesinde, öğrencilerin sosyal ve akademik gelişimleri yakından takip edilmekte, veliler sistematik olarak gelişimsel performans raporlarıyla bilgilendirilmektedir.

Ayrıca sınıfta bir yabancı ve bir Türk öğretmenin olması, öğrencilerin İngilizceyi doğal bir yolla edinmelerini sağlamaktadır. Bir yıl boyunca yabancı öğretmeniyle iletişim kuran ve yabancı dile maruz kalan öğrencilerimiz, farkında olmadan yabancı dili edinmekte ve doğal bir şekilde konuşmaya başlamaktadır.

Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim

Etkinlik Tabanlı Özel Müfredat

Ana okullarımızda öğrencilerin doğal bir şekilde yabancı dil edinimlerini sağlamak için müfredat kurulumuz tarafından özel olarak tasarlanan bir öğretim programı kullanılmaktadır. Etkinlik ve oyun tabanlı olarak hazırlanan müfredat, çoklu zeka modeli, proje tabanlı öğrenme yaklaşımı ve Montessori yaklaşımıyla tasarlanmaktadır.

Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler için özel olarak tasarlanan öğretim merkezlerinde uygulanan etkinliklerle öğrencilere yabancı dilin yanında, deneyim esaslı bilgi kazandırılması hedeflenmektedir.

Ana okullarımızda ayrıca öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı gelişmeleri için her gün bir saat beden eğitimi dersi ve bir saat değerler eğitimi dersi verilmektedir.

Neden İhlas Anaokulu?

  • İhlas Anaokulunda öğrenciler ve öğretmenler hep mutlu ve gülüyorlar.
  • Çocuklarını İhlas Anaokuluna gönderen anne babaların içi rahat, gözleri arkada kalmıyor. 
  • Öğrencilerimiz bir Türk, bir yabancı olmak üzere çift öğretmenle ders işliyor ve yabancı dili doğal bir yaklaşımla öğreniyorlar. 
  • Özel olarak hazırlanan etkinlik tabanlı müfredat sayesinde tüm hedef kazanımlar yaparak-yaşayarak öğrenme modeline uygun bir şekilde ediniliyor.
  • Her gün yapılan beden eğitim derslerinde, sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için ilk adımlar atılıyor.  
  • Değerler eğitimi müfredatımız, öğrencilerimizin kendi değerlerini ve kültürünü sevmesini amaçlıyor. Bir ömür boyu sürecek mutlu bir hayatın şifreleri değerler eğitimi derslerinde öğrencilerimize veriliyor. 
  • Öğrencilerimizin edinmesi gereken kazanımlar, yaşları gereği ihtiyaç duydukları oyun, eğlence ve sevgi ortamından mahrum kalmadan sunuluyor. 
  • İhlas ana okullarında çocuklar okula heyecanla gelip, eve mutlu dönüyor.