Kurumsal

Güvenli Eğitim - Güvenli Gelecek

İhlas Koleji Marşı

Duyurular

tüm duyurular

Etkinlikler

tüm etkinlikler

Bugün Doğanlar

Bugün doğan öğrenci ve öğretmen listesi

Öğrenci

Zeynep Elif Özturan, Zeynep Emel Ustaoğlu, Emin Asaf Savur, Hiranur Kurt, Emirhan Timur Müminoğlu, Osman Kerem Yalçın, Ahmet Murat Özbaş

ETKİNLİKLER

Geri Dön

Eklenme tarihi04.05.2010

Okunma Sayısı6152

E-posta ile paylaş Facebook da paylaş Google da paylaş Twitter da paylaş

Öğrenciler Projelerini Bilim Şenliği'nde Görücüye Çıkardı

İhlas Koleji tarafından düzenlenen Bilim Şenliği İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Konferans Salonu’nda yapıldı.

Öğrenciler Projelerini Bilim Şenliği
Öğrenciler Projelerini Bilim Şenliği
Öğrenciler Projelerini Bilim Şenliği
Öğrenciler Projelerini Bilim Şenliği

Bilim Şenliğine, uzay ve yer bilimleri alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan Turgut Aksu, İhlas Koleji idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yapılan açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Turgut Aksu, kainatta bulunan düzen hakkında açıklamalar yaparken bu düzenin insan yaşamı için olan önemine değindi. İçinde bulunduğumuz güneş sistemindeki gezegenlerde hayatın olması için gereken şartların olmadığını vurgulayan Aksu, üzerinde yaşadığımız Dünya’da dengenin nasıl oluştuğuna dair önemli bilgiler verdi.

"Üzerinde yaşadığımız yeryüzünün işleyişinde milimetrik ya da saniyelik bir oynama dahi bütün canlıların ölmesi anlamına gelir." diyen Aksu, evrendeki tek mavi gezegen olan Dünya’nın bir eşi benzeri olmadığını söyledi.

Turgut Aksu’ya İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç tarafından verilen çiçeğin ardından İhlas Koleji öğrencilerinin hazırlamış olduğu projelerin sunumlarına geçildi.

Temiz ve sıfır enerji tüketiminin ön planda tutulduğu projelerde en çok ilgiyi yağmur suyundan nasıl elektrik enerjisi elde edilebileceğini gösteren proje çekti. Birbirinden ilginç projelerin sunumunun yapıldığı bilim şenliğinde, ev yapımı el kremi projesi, manyetikli asansör yapımı, hava basıncı ile çalışan şırıngalı vinç, nitro gazıyla çalışan model uçaklar ve ev kadınlarına alternatif olabilecek otur-süpür projeleri izleyicilerden yoğun alkış aldı.

İhlas Koleji’nin düzenlemiş olduğu Bilim Şenliği’nin sonunda öğretmenler ve öğrenciler projelerin olduğu stantları gezerek proje sahibi öğrencilerden hem bilgi aldılar hem de projeleri kendileri denediler.

Yenişafak
06.05.2010
Gazete 365
04.05.2010Sitelerimiz