Haberler

Atık Yağları Geri Dönüşüme Kazandırıyoruz

12 June 2018

Atık Yağları Geri Dönüşüme Kazandırıyoruz

Özel Bahçelievler İhlas İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında evlerinde biriktirdikleri atık yağları geri dönüşüm için yetkililere teslim ettiler.

Sosyal Bilgiler Zümresi öncülüğünde başlatılan projede evlerinde kullandıkları bitkisel yağları lavabolara dökmeyerek atık yağ bidonlarında biriktiren öğrenciler doğanın korunmasına katkıda bulundular.

Bir litre atık yağın 1 milyon litre suyu kirlettiği bilgisinden yola çıkan öğrencilerin yaptıkları bu projeyle toplanan atık yağların biodizel üretiminde kullanılarak geri kazandırılması hedefleniyor.

Öğrencilerinin örnek bir projeyi hayata geçirdiğini söyleyen İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, "Bitkisel yağların kullanımından sonra oluşan atık yağların kanalizasyona atılmaması için devletimizde kamu spotları aracılığıyla uyarılarda bulunuyor. Atık yağlar sadece boru hatlarının tıkanmasında değil, yer altı su kaynaklarımızın da kirlenmesine sebep oluyor. Öğrencilerimiz de evlerinde biriktirdikleri atık yağları geri dönüşüm için getirdiler ve doğanın korunması yolunda değerli bir adım attılar. Kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.